Kripto Para Piyasası

Piyasa Değerine Göre Canlı İzleyebileceğiniz Kripto Para Birimleri

Canlı kripto para piyasası sayfamızda, kripto para fiyatlarının anlık değişimlerini ve anlık işlem hacimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca her bir kripto para birimiyle ilgili en son haberlerin yanı sıra en son fiyatların ve hacimlerin grafiklerini de bulabilirsiniz. Verilerimizi gerçek zamanlı olarak güncelliyoruz, böylece her zaman en son fiyatlar ve hacimlerden haberdar olabilirsiniz.

 

Kripto Para Piyasası

Kripto para birimi her geçen gün muazzam bir popülerlik kazanıyor. Kripto para çılgınlığı o kadar arttı ki insanlar artık ona yatırım yapıyor ve yüksek getiri bekliyor. Kripto para birimi, işlemlerini güvence altına almak ve yeni birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek için kriptografi kullanan dijital veya sanal bir para birimidir. Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash, en popüler kripto para türlerinden bazılarıdır.

Farklı kripto para birimlerinin fiyatları farklı borsalarda değişiklik gösterir. Örneğin, Coinbase’deki Bitcoin fiyatı Binance’deki fiyattan farklı olabilir. Canlı bir kripto para piyasası sayfası, çeşitli borsalarda işlem gören çeşitli kripto para birimlerinin en son fiyatlarını ve hacimlerini görüntüler. Bu sayfa aynı zamanda bir kripto para birimini mevcut piyasa kuru üzerinden başka bir kripto para birimiyle değiştirmenize olanak tanıyan bir anında değişim özelliği sunar.

Kripto Para Piyasası Yazılımı Terim Açıklamaları

Eğer kripto para piyasası tablosuna ilk kez göz atıyorsanız bilmenizi düşündüğümüz bazı noktalar bulunmaktadır. Bu başlık altında bu konuyu tek tek sözlük tanımı gibi özetleyeceğiz. Hadi hemen başlayalım.

Adı (820 Eşleşme): Tablonun en sol tarafında bulunan bu sütun hem takip etmeniz gereken ya da görüyor olduğunuz kripto paraların isimlerini aynı zaman da logolarını göstermektedir. 

PYS DEĞ: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde ikinci sütun olan “PYS DEĞ” başlığı altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım “Piyasa Değeri” kelimesinin kısaltılmış halidir. Özetlemek gerekirse bu sütun altında göreceğiniz tüm veriler yatay düzlemde bakıldığında bulunan kripto para biriminin piyasa değerinin sayısal verileridir. 

TM PYS DEĞ: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde üçüncü sütunda olan “TM PYS DEĞ” başlığı altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım “Tamamen Seyreltilmiş Piyasa Değeri” kelimesinin kısaltılmış halidir. Özetlemek gerekirse bu sütun altında göreceğiniz tüm veriler yatay düzlemde bakıldığında bulunan kripto para biriminin tamamen seyreltilmiş piyasa değerinin sayısal verileridir. 

SON: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde dördüncü sütunda olan “SON” başlığı altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım Kripto paralarının piyasada ki son halleridir.

KULLANBLR KOİN: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde beşinci sütunda olan “KULLANBLR KOİN” başlığı altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım “Kullanılabilir Koin” kelimesinin kısaltılmış halidir. Özetlemek gerekirse bu sütun altında göreceğiniz tüm veriler yatay düzlemde bakıldığında bulunan kripto para biriminin kullanılabilecek olan birim miktarlarının sayısal verileridir. 

TOPLAM KOİN SAYISI: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde altıncı sütunda olan bu başlık altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım arz talep dengesinin oluşması için yapımcıların ya da o para biriminin dünya üzerinde maksimum ne kadar çıkarılabileceğini gösteren rakamsal verilerdir.

İŞLEM HACMİ: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde yedinci sütunda olan bu başlık altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım arz talep dengesinin ortaya çıkmasıyla oluşan bir veri türüdür. Yatay düzlemde olan kripto para biriminin ne kadar çok işlem gördüğünü gösteren sayısal verilerdir.

DEĞ YZD: Tablonun en sol tarafından sırayla gelindiğinde sekizinci sütun olan “DEĞ YZD” başlığı altında onlarca sayısal veri göreceksiniz. Bu kısım “Değer Yüzdesi” kelimesinin kısaltılmış halidir. Özetlemek gerekirse bu sütun altında göreceğiniz tüm veriler yatay düzlemde bakıldığında bulunan kripto para biriminin değişkenlik gösteren değer yüzdesinin sayısal verileridir. 

Kripto Paralar İle İlgili S.S.S

Kripto para birimi ve Bitcoin, anın moda sözcükleridir. 2018’e zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra yeni zirvelere yükseldiler. Ama onlar tam olarak nedir? Ve neden birdenbire bu kadar popülerler? Kripto para birimleri, işlemlerini güvence altına almak ve yeni birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek için kriptografi kullanan dijital veya sanal belirteçlerdir. İlk ve en iyi bilinen kripto para birimi olan Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto adı altında anonim bir kişi veya bir grup insan tarafından yaratıldı.

Dijital para birimi olarak da bilinen kripto para birimi, işlemleri güvence altına almak ve doğrulamak ve yeni birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek için kriptografi kullanan bir para birimi türüdür. Kripto para birimleri merkezi değildir, yani hükümet veya finansal kurum kontrolüne tabi değildirler. İlk ve en iyi bilinen kripto para birimi olan Bitcoin, 2009 yılında oluşturuldu. Kripto para birimleri genellikle merkezi olmayan borsalarda işlem görür ve ayrıca mal ve hizmet satın almak için de kullanılabilir.

Kripto para birimleri, internetin 1990’larda olduğu gibi, hala erken gelişim aşamalarındadır. Gelecekte çok daha yaygın ve değerli hale gelme potansiyeli var. Kripto para birimleri, işlemlerini güvence altına almak ve yeni birimlerin oluşturulmasını kontrol etmek için kriptografi kullanan dijital veya sanal belirteçlerdir. Bitcoin, 2009 yılında yaratılan ilk kripto para birimiydi. O zamandan beri binlerce farklı kripto para oluşturuldu. Kripto para birimleri merkezi değildir, yani hükümetler veya finansal kurumlar tarafından düzenlenmezler.

Bu onları bazı insanlara çekici kılıyor çünkü bunun onlara paraları üzerinde daha fazla özgürlük ve kontrol sağladığına inanıyorlar. Bununla birlikte, bu aynı zamanda onları geleneksel para birimlerinden daha az güvenilir ve daha değişken hale getirir. Kripto para birimleri hala nispeten yeni ve birçok kişi gelecekte nasıl kullanılacağından emin değil.

Kripto para borsaları, kripto para satın almanın en yaygın yoludur. Bunu yapmak için, borsada doğrulanmış bir hesabınızın olması ve banka havalesi veya EFT ile para yatırmanız gerekir. Ardından, istediğiniz kripto para birimini satın almak için fonları kullanabilirsiniz. Hepsi eşit yaratılmadığından, birini seçmeden önce borsayı iyice araştırdığınızdan emin olun. Bazı borsalar diğerlerinden daha iyi güvenlik önlemlerine sahiptir ve bazıları diğerlerinden daha fazla para sunar.İhtiyaçlarınızı karşılayan ve iyi bir üne sahip bir borsa seçin.

Kripto para madenciliği, yeni kripto para birimlerinin yaratıldığı süreçtir. Madenciler, blok zincirine işlemleri doğrulamak ve taahhüt etmek için kripto para birimi ile ödüllendirilir.

Para birimine bağlı olarak kripto para madenciliği yapmanın çeşitli yolları vardır. Bitcoin madencileri, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve işlemek için karmaşık matematik problemlerini çözmek için özel bilgisayarlar kullanır. Ethereum madencileri, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve işlemek için karmaşık matematik problemlerini çözmek için GPU’ları (grafik işleme birimleri) kullanır. Diğer kripto para birimleri, farklı yöntemler kullanılarak çıkarılabilir.

Kripto para piyasası genç ve değişken bir piyasadır. Bu, bu pazardaki verilerin gerçekte ne anlama geldiğini belirlemenin zor olabileceği anlamına gelir. Farklı kripto para birimlerinin fiyatları hızla dalgalanıyor ve bu da piyasada neler olup bittiğini anlamayı zorlaştırabiliyor.

Bu oynaklığa rağmen, kripto para piyasası verilerinden toplanabilecek bazı şeyler var. Örneğin, belirli bir kripto para birimi belirli bir fiyat noktasına ulaştığında, değerinin düşmeye başlaması muhtemeldir. Ek olarak, Bitcoin hala kripto para piyasasında baskın oyuncu gibi görünüyor.